حلوا با عسل و تخم مرغ (مقوی)

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
15 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
2 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 پیمانه
آرد گندم
1 پیمانه
عسل
1 پیمانه
آب
1/3 فنجان
روغن کنجد
60 گرم
کره
1/2 ق چایخوری
زردچوبه
1/2 ق چایخوری
دارچین
1/3 پیمانه
گلاب
2 عدد متوسط
زرده تخم مرغ
1/3 ق چایخوری
زعفران ساییده
حلوا با عسل و تخم مرغ (مقوی)

حلوا نوعی شیرینی معروف ایرانی است. حلوا انواع مختلفی دارد و برحسب نوع آن ممکن است برخی مواقع به عنوان شیرینی برخی مواقع به عنوان دسر و یا برخی موارد نیز در پخت یک غذا یا شیرینی دیگر مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال در پخت و تهیه رنگینک از حلوای آرد یا همان حلوای سیاه یا تره حلوا استفاده می‌شود.

از انواع مشهور حلوا می‌توان به حلواتره، حلواشکری، حلواهویج، حلواگردوئی، حلواارده، حلوادرورنگ و غیره اشاره کرد.

با وجود اینکه حلوا انواع بسیار زیاد و مختلفی دارد ولیکن هرجا صحبت از حلوا می‌شود فکر افراد به سمت همان حلوای آرد می‌رود که برای فاتحه خواندن بر سر مزار و سنگ قبر مردگان پخش می‌شود، می‌رود.

مواد اولیه تهیه حلوا برحسب نوع آن مختلف است. برای نمونه حلوای آرد گندم از مخلوط شدن آرد سفیدگندم با روغن آفتابگردان و شیره انگور و هل و گلاب و مغز پسته و زعفران و به جای شیره می‌توان شکر استفاده کرد بر روی آتش شدید به دست می‌آید.

بسته به نوع مواد اولیه استفاده شده و محل جغرافیایی پخت، حلوا می‌تواند طعم‌ها و شکل‌های مختلفی داشته باشد و با در نظر گرفتن تأثیر لهجه‌های محلی در نامگذاری انواع مختلف حلوا شکل می‌گیرد؛ حلوا گردویی، حلوای هویج، حلوای دو رنگ، حلوای ارده، حلوای زنجبیلی و …

در این رسپی حلوا با عسل و تخم مرغ (مقوی) آموزش داده شده است. حلوا با عسل و تخم مرغ بسیار مناسب برای ماه رمضان و همچنین مناسب برای خانم ها پس از زایمان می باشد.

*** برای مشاهده رسپی کاچی کلیک نمایید.

برای تهیه حلوا با عسل و تخم مرغ (مقوی) ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی حلوا با عسل و تخم مرغ (مقوی) توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداریمنبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا روغن کنجد (یا مایع) و کره را در قابلمه‌ گودی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس آرد را الک کرده، به آرامی در روغن ریخته و هم بزنید. زردچوبه و دارچین را نیز اضافه کرده و آن قدر آرد را تفت دهید تا طلایی شود.
  2. در ظرف دیگری آب را به جوش آورید سپس زعفران بیفزایید و اجازه دهید تا رنگ دهد سپس عسل را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط یکدست و عسل حل شود. در آخر گلاب را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.
  3. زرده ها (بدون پوسته نازک روی آن) را در ظرف دیگری هم برنید تا یکدست شود سپس مقداری از مخلوط عسل را به آن اضافه کنید و خیلی سریع هم بزنید که زرده نبندد؛ حال تمام مخلوط زرده را به مخلوط عسل اضافه کنید و سریع هم بزنید تا یکدست شود.
  4. مخلوط عسل و زرده را به آرامی داخل آرد تفت داده شده بریزید و خوب هم بزنید. اگر حلوا کمی شل بود، کمی دیگر آن را حرارت دهید تا سفت شود. در آخر دو طرف قابلمه را بگیرید و مدام تکان دهید تا حلوا کاملا یکدست شود.
  5. حلوا را در ظرف بکشید و آن را با بادام، پسته و ... تزیین و سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.