حلوای زنجبیلی (تبریز)

زمان آماده سازی
5 دقیقه
زمان پخت و پز
120 دقیقه
سطح آشپزی
سخت
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 پیمانه
آرد
142 گرم
کره
4 ق غذاخوری
پودر زنجبیل
2 ق غذاخوری
پودر هل
1/2 پیمانه
پودر شکر
حلوای زنجبیلی (تبریز)

حلوا نوعی شیرینی معروف ایرانی است. حلوا انواع مختلفی دارد و برحسب نوع آن ممکن است برخی مواقع به عنوان شیرینی برخی مواقع به عنوان دسر و یا برخی موارد نیز در پخت یک غذا یا شیرینی دیگر مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال در پخت و تهیه رنگینک از حلوای آرد یا همان حلوای سیاه یا تره حلوا استفاده می‌شود.

از انواع مشهور حلوا می‌توان به حلواتره، حلواشکری، حلواهویج، حلواگردوئی، حلواارده، حلوادرورنگ و غیره اشاره کرد.

با وجود اینکه حلوا انواع بسیار زیاد و مختلفی دارد ولیکن هرجا صحبت از حلوا می‌شود فکر افراد به سمت همان حلوای آرد می‌رود که برای فاتحه خواندن بر سر مزار و سنگ قبر مردگان پخش می‌شود، می‌رود.

مواد اولیه تهیه حلوا برحسب نوع آن مختلف است. برای نمونه حلوای آرد گندم از مخلوط شدن آرد سفیدگندم با روغن آفتابگردان و شیره انگور و هل و گلاب و مغز پسته و زعفران و به جای شیره می‌توان شکر استفاده کرد بر روی آتش شدید به دست می‌آید.

بسته به نوع مواد اولیه استفاده شده و محل جغرافیایی پخت، حلوا می‌تواند طعم‌ها و شکل‌های مختلفی داشته باشد و با در نظر گرفتن تأثیر لهجه‌های محلی در نامگذاری انواع مختلف حلوا شکل می‌گیرد؛ حلوا گردویی، حلوای هویج، حلوای دو رنگ، حلوای ارده، حلوای زنجبیلی و …

در این رسپی حلوای زنجبیلی آموزش داده شده است. حلوای زنجبیلی بسیار مناسب برای ماه رمضان می باشد.

آموزش تصویری حلوای زنجبیلی

برای تهیه حلوای زنجبیلی ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی حلوای زنجبیلی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداریمنبع آن ذکر شود.)

رسپی از persianmama.com

  1. آرد (الک شده) را داخل تابه ای که کف آن ضخیم است، روی شعله ملایم مدام هم بزنید و تفت بدهید، حدود 10 دقیقه، آنقدر که رنگش کمی عوض شود و بویش دربیاید، ولی نباید بسوزد و قهوه ای شود.
  2. کره را اضافه کنید و تفت بدهید تا مخلوط خرده خرده شود، حدود 5-6 دقیقه، میتوانید کره را قبلا آب کنید.(میتوانید حدود 1/4 پیمانه هم روغن مایع اضافه کنید) بعد از روی شعله بردارید و پودر شکر و پودر زنجبیل و پودر هل را اضافه کنید و با قاشق چوبی مخلوط کنید، حدود 5 دقیقه. توجه کنید که مقدار پودر زنجبیل به زنجبیلتان بستگی دارد، اگر تند است کم بزنید و اگر تند نیست، بیشتر اضافه کنید و همچنین پودر شکر راهم به سلیقه خود کم یا زیادتر کنید.
  3. حلوا را داخل ظرف 21 یا 23 سانتیمتری با ارتفاع 3 سانتیمتری ریخته و یکنواخت فشار دهید و صاف کنید(حتما خوب فشار بدهید).رویش پودر شکر الک کنید و 20-30 دقیقه اجازه دهید بماند.
  4. اگر نیاز بود باز هم پودر شکر الک کنید و حداقل 1 ساعت بگذارید بماند تا سفت شود.حلوا را به اندازه 4×4 ببرید و با پودر پسته یا گردو تزیین کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.