توپک بادام زمینی و عسل

زمان آماده سازی
20 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
صبحانه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1/3 فنجان
عسل
3/4 فنجان
بادام زمینی
1 1/2 فنجان
جو دو سر
1/2 فنجان
شکلات چیپسی
1 فنجان
کره بادام زمینی
1/2 ق چایخوری
وانیل
توپک بادام زمینی و عسل

جو دو سر غله ای است رژیمی با فیبر بالا و حاوی آنتی اکسیدانهای قوی و ویتامینهایی اعم از B و E و غنی از املاح معدنی است. فیبر این غله رژیمی به دو صورت محلول و غیر محلول است.

جو دو سر در مقایسه با دیگر غلات، از ارزش غذایی بالایی برای انسان برخوردار است و از نظر چربی و پروتئین، بسیار غنی می باشد. قسمت اعظم جو ذخیره شده، به مصرف خوراک دام می رسد؛ ولی توجهات اخیر به فیبر موجود در جو دو سر، کاربرد انسانی آن را نیز افزایش داده است. عصاره ی جو دو سر برای بیش از یک قرن، به عنوان تسکین دهنده جلدی به کار می رود. از یک صد سال قبل از میلاد جو دو سر بیش تر در نواحی شمالی کشت می شده است.

از آنجا که این غله آب زیادی را به خود جذب می کند ، مصرف کم آن باعث پر شدن معده و احساس سیری می شود در نتیجه اشتهای شما نیز تنظیم می گردد و دیرتر احساس گرسنگی خواهید کرد . به عنوان مثال شما جهت تهیه یک شام کامل و کم کالری و در عین حال سبک می توانید با استفاده از 30 گرم جو دو سر پرک و دو لیوان آب به همراه مقداری سبزیجات تازه اعم از جعفری ، اسفناج و غیره… یک سوپ خوشمزه برای خود تهیه کنید.

در این رسپی توپک بادام زمینی و عسل که یک صبحانه ساده و در عین حال خوشمزه و بسیار مقوی است آموزش داده شده است. این توپک ها گزینه بسیار مناسبی برای میان وعده و یا صبحانه کودکان و افراد لاغر و ضعیف می باشد …

(این رسپی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. در طرفی عسل، کره بادام زمینی، جودو سر (پرک شده) و وانیل را با هم مخلوط و با بلندر خوب میکس کنید.
  2. بادام زمینی را خرد کنید سپس به همراه چیپس شکلاتی را در ظرف دیگری با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید.
  3. با مخلوط مرحله یک، توپک هایی به اندازه گردو درست کنید سپس در مخلوط چیپس شکلات و بادام زمینی خرد شده بغلتانید تا تمام سطح توپک را بپوشانند.
  4. توپک ها را برای مدت 20-30 دقیقه در یخچال قرار دهید سپس سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.