ترشی فلفل سبز

زمان آماده سازی
25 دقیقه
زمان پخت و پز
5 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
وعده غذایی
مربا، ترشی، سس و کرم
ارسال شده توسط
ارسال شده در
500 گرم
فلفل سبز تند
5 ق غذاخوری
نمک
2 شاخه
ترخون
8 عدد متوسط
سیر (حبه)
0 به میزان لازم
آب
0 به میزان لازم
سرکه سفید
ترشی فلفل سبز

ترشی انداختن فرایند ذخیره یا طولانی کردن عمر غذا با قرار دادن آن در آب‌نمک یا سرکه و آن بوسیله اندامگان بی‌هوازی است. روش ترشی انداختن معمولاً روی بافت و طعم غذا تأثیر خواهد گذاشت.

در آسیای شرقی از مخلوط روغن نباتی و سرکه هم برای ترشی انداختن استفاده می‌کنند. غذاهایی که آنها را ترشی می‌اندازند عبارتند از: گوشت، میوه، تخم‌مرغ و سبزیجات.

تُرشی یکی از چاشنی‌ها به ویژه در آشپزی خاورمیانه و بالکان است. ترشی گذاشتن یکی از فرایندهای نگهداری طولانی مدت تره‌بار است که خوراکی مورد نظر را درون محلول آب نمک و یا سرکه با پ هاش پایین و دارای حالت اسیدی قرار می دهند.

با استفاده از این فرایند، می توان مواد خوردنی فاسد شدنی را تا چند ماه سالم نگه داشت. اگر ماده خوراکی خود دارای آب کافی باشد، تنها افزودن نمک برای ساختن ترشی بس است.

در این رسپی ترشی فلفل سبز آموزش داده شده است. ترشی فلفل سبز را در ظرف بریزید و در جای خنک و دور از تابش مستقیم نور آفتاب قرار دهید. بعد از ۷-۱۰ روز ترشی ترشی فلفل سبز آماده مصرف می باشد و می توانید آن را در کنار غذا نوش جان کنید.

برای تهیه ترشی فلفل سبز در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

  1. 8 لیوان آب و 5 قاشق غذاخوری نمک را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید ، پس از اینکه 5 دقیقه جوشید از روی حرارت بردارید و کناری قرار دهید تا سرد شود.
  2. فلفل ها (شیرین یا تند) را بشویید سپس داخل آب نمک جوشیده بریزید ، روی ظرف را بپوشانید و به مدت 2 شب کناری قرار دهید تا تلخی فلفل ها گرفته شود ، پس از 2 شب فلفل ها را با آب سرد آبکشی کنید و بر روی دستمال قرار دهید تا خشک شود و رطوبت فلفل ها گرفته شود ( روی بدن هر فلفل با سوزن چند سوراخ ریز ایجاد کنید و بعضی از فلفل ها را هم حلقه ای خرد نمایید.)
  3. داخل شیشه تمیزی چند حبه سیر و مقداری ترخون بریزید سپس فلفل ها را داخل شیشه قرار دهید و روی فلفل ها را با سرکه پر کنید ، روی دهانه ظرف تکه ای نایلون قرار دهید سپس در شیشه را محکم کنید و در جای خنکی قرار دهید تا ترشی ها برسند ( 7 تا 10 روز برای رسیدن ترشی ها زمان لازم است ).
  4. نکته ها : برای جلوگیری از کپک زدن دقت کنید که شیشه ، فلفل ها و ترخون هیچ رطوبتی نداشته باشند ؛ میتوانید از انواع فلفل ها استفاده کنید ، همچنین میتوانید فلفل ها را کامل داخل شیشه بریزید یا اینکه فلفل ها را خرد کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.