تاکو میگو با آووکادو (مکزیکی)

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
20 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
500 گرم
میگو
1 ق غذاخوری
فلفل قرمز
2 عدد متوسط
فلفل دلمه ای
1/2 فنجان
سس قرمز
4 عدد متوسط
نان تورتیا
70 گرم
کره
3 ق غذاخوری
روغن زیتون
1 عدد بزرگ
آووکادو
0 به میزان لازم
پنیر چدار
تاکو میگو با آووکادو (مکزیکی)

تاکو غذای سنتی مکزیک است که از یک نان (تورتیا) پخته شده از آرد ذرت یا گندم تشکیل شده است. داخل تاکو می‌شود چیزهای متنوعی قرار داد. از گوشت تا مرغ و غذای دریایی و سبزیجات و حتی پنیر. تاکو معمولاً با دست خورده می‌شود و سرو آن با سس سالسا یا آووکادو همراه است.

تورتیا یا تورتیلا (به اسپانیایی: tortilla) نوعی نان نازک پخته شده از آرد سفید بسیار آسیاب شده است. این نان که ماده آن از ذرت نشأت می‌گیرد معموماً به همراه گوشت برای پختن غذاهایی چون تاکو، بوریتو و انچیلادا استفاده می‌شود.

تورتیا از نوآوری‌هایی بود که پس از آورده شدن گندم از اسپانیا به قاره آمریکا هنگام استعمار این منطقه ایجاد شد. سرخ‌پوستان در قدیم برای تهیه تورتیا، ذرت را با دانه‌کوب در کابیله کوبیده و آماده می‌کردند.

داخل تاکو می‌شود چیزهای متنوعی قرار داد. از گوشت تا مرغ و غذای دریایی و سبزیجات و حتی پنیر. تاکو معمولاً با دست خورده می‌شود و سرو آن با سس سالسا یا آووکادو همراه است.

معمولاً تاکوها را به دو دسته با نان سخت و نان نرم تقسیم می‌کنند.

تاکو به پیش از دوران ورود اروپایی ها به مکزیک بر می‌گردد. در نوشته‌های اسپانیایی موجود است که به هنگام پذیرایی از آن‌ها در مکزیک، تاکو سرو شده است.

سالاد تاکو از ترکیب عناصر غذایی بسیاری تشکیل شده است. این سالاد با نان ترتیا برشته شده که همانند یک پوسته محتویات سالاد را در بر می گیرد، کاهو و گوجه فرنگی خرد شده، پنیر چدار رنده شده، سس سالسا و خامه ترش سرو می شود. سالاد تاکو با گوشت و یا مرغ تهیه می شود. در این سالاد ممکن است از لوبیا و برنج اسپانیایی نیز استفاده شود.

 

  1. 1 قاشق چای خوری از ترکیب کره با روغن زیتون و کمی نمک دریا را در تابه بریزید و بعد از ذوب شدن کره، روی نانها را با این ترکیب چرب کنید و کنار بگذارید.
  2. میگو را پس از پاک کردن با فلفل قرمز مزه دار کنید و در تابه دو قاشق غذاخوری کره با روغن زیتون وکمی نمک را در تابه بریزید و روی حرارت قرار داده تا ذوب شود.
  3. سپس میگو (در صورت تمایل خرد شده) را اضافه کرده و در تابه تفت داده تا پخته و سرخ شود و کنار بگذارید.
  4. دوباره کمی کره را با روغن زیتون در تابه بریزید. سپس فلفل دلمه ای نازک ورقه شده را در تابه بریزید و تفت دهید تا کمی سرخ شود.
  5. روی نان ها کمی سس قرمز بمالید و میگو ها و فلفل ها را داخل نان ها بریزید و آنها را تا شده و در کنار هم داخل ظرف مناسب قرار دهید.
  6. ظرف را در ماکروفر یا در فر گذاشته تا نان ها کمی برشته شوند.
  7. سپس پنیر چدار و تکه های آووکادو را روی آن ریخته و سرو کنید.
  8. می توانید نان ها را ابتدا کمی حرارت دهید تا برشته شوند سپس استفاده کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.