بیسکویت رژیمی

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
15 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
8 نفر
وعده غذایی
شیرینی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 ق چایخوری
بیکینگ پودر
1 2/3 فنجان
آرد
1/2 فنجان
کره بادام زمینی
1/4 فنجان
شکر قهوه ای
3 عدد متوسط
سفیده تخم مرغ
1 ق چایخوری
وانیل
1 عدد متوسط
تخم مرغ
بیسکویت رژیمی

بیسکویت (Biscuit) گونه‌ای خوراکی‌ می باشد که مادهٔ اصلی آن آرد است.

ریشهٔ واژهٔ بیسکویت از دو کلمهٔ لاتینِ bis به معنای دو بار و coquere به معنای پخته‌شده گرفته‌شده و روی هم معنای دوبار پخته‌شده را می‌رساند. این نام‌گذاری به شیوهٔ پخت آن بازمی‌گردد، زیرا نخست بیسکوئیت را می‌پختند و سپس درون یک فر به‌ آرامی خشک می‌کردند.

در اولین مرحله  بيسكويت در فر داغ براي زمان كوتاهی حدودا چند دقيقه برشته شده و بعد از خروج از فر داغ، مجددا به فر خاموش و در حال سرد شدن برگشت داده  مي‌‌شود و بدين ترتيب بيسكويت خشك و قابل نگهداري در هواي آزاد مي‌‌باشد. همچنین لازم به ذكر است كه همه بيسكويت‌ها پخته نمي‌‌شوند و تعدادی سرخ مي‌‌شوند و در برخي بيسكويت‌ها مثل بيسكويت‌هاي ايتاليايي خمير اول پخته شده و سپس خنك شده و برش زده و مجدد در حرارت بالا خشك مي‌‌شوند تا ترد تر  و خشك شوند .

در قرون وسطي استفاده از موادی همچون  تخم‌مرغ و مغزهاي چرخ شده در ساخت  بيسكويت‌ها رايج شده بود . با كاربرد تخم‌مرغ در فرمولاسيون بيسكويت، كمك بسیار خوبی به ترد‌تر شدن بيسكويت کرد. در قرن ۱۸ و ۱۹ ميلادي روشهای جديدي در پخت بيسكويت  پدیدار شد و بيسكويت‌هاي شكلاتي و يخچالي در نقاط مختلف جهان توليد شدند.

در طي قرن ۱۹ فرآورده‌هاي شيميايي مثل بي‌كربنات سديم يا جوش شيرين در توليد كلوچه‌ها و بيسكويت‌ها بكار گرفته شد و كيفيت اين محصولات كارخانه اي به نحو چشمگيري افزايش پيدا كرد. اما امروزه كه مشكلات جوش شيرين براي سلامتي، براي همگان محرز مي‌‌باشد تهيه بيسكويت‌هاي خانگي بدون استفاده جوش شيرين از ارزش بیشتری برخوردار مي‌‌باشد.

در این رسپی یک نوع بیسکویت رژیمی آموزش داده شده است.

  1. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. قالب های مستطیل شکلی را با کاغذ روغنی بپوشانید سپس آنها را کنار بگذارید.
  2. در یک کاسه، آرد و بیکینگ پودر را خوب باهم مخلوط کنید و آن را کنار بگذارید. در یک کاسه دیگر کره بادام زمینی، شکر، وانیل، تخم مرغ و سفیده های تخم مرغ را بریزید و آنها را خوب با هم مخلوط کنید. در صورت تمایل می توانید مواد را داخل غذا ساز یا مخلوط کن ریخته و آنها را با هم مخلوط کنید. در انتها مخلوط آرد و بیکینگ پودر را به مواد اضافه کرده و خوب هم بزنید تا خمیر نرم و یکدستی حاصل شود.
  3. خمیر را داخل قالب های مستطیل شکل بریزید؛ طوری که ارتفاع خمیر در هر قالب 3-2 سانتی متر باشد. اکنون قالب ها را به مدت 20-15 دقیقه داخل فر قرار دهید تا خمیر طلایی شود سپس آنها را از فر درآورده ،صبر کنید تا کمی خنک شوند. حالا بیسکویت ها را به کمک یک چاقوی تیز برش داده، سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.