بره پلو عربی

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
40 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
3 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 1/2 فنجان
برنج
60 گرم
کشمش
4 فنجان
آب گوشت
200 گرم
گوشت
1 عدد بزرگ
پیاز
1 ق چایخوری
فلفل قرمز
1 ق چایخوری
فلفل سیاه
2 ق چایخوری
رب گوجه فرنگی
60 گرم
بادام
1 ق چایخوری
نمک
0 به میزان لازم
برگ جعفری
بره پلو عربی

بره پلو عربی یکی از غذاهای محلی استان هرمزگان است.

پلو (Pilaf) در آشپزی ایرانی، آذربایجانی، ترکیه، ازبکستان و بسیاری از کشورهای خاورمیانه به برنجی گفته می شود که با مواد دیگری مانند انواع گوشت، سبزیجات، حبوبات و خشکبار و حتی انواع ادویجات، طبخ می‌شود که تهیه آن به هر دو صورت کته و آب‌کش ممکن است.

در برخی غذاها نیز ممکن است پس از طبخ کامل چلو (برنج ساده) آن را با مواد دیگر مخلوط و پلو را تهیه می کنند. همچنین غذاهایی مانند آش و هریسه و جود دارند که با وجود برنج در آنها، با عنوان پلو یا چلو شناخته نمی‌شوند. در تعریف پلو در دهخدا آمده است: طعامی است که از برنج کنند و در آن گوشت و کشمش و خرما و مانند آن با ادویه کنند و آن را اقسام است.

تفاوت پلو با چلو

چلو یا خشکه برنج غذایی است که از برنج تهیه می‌شود و با کباب یا خورش خورده می‌شود. در چلو برنج خالص با روغن یا کره پخته می‌شود. تفاوت آن با پلو در این است که در چلو، برنج به تنهایی و بدون مخلوط شدن با مواد دیگری از قبیل ماش و عدس و رشته و نظایر اینها پخت می‌شود.

انواع پلوهای ایرانی

از انواع پلوهای ایرانی می‌توان به باقلاپلو، سبزی پلو، مرصع‌پلو، شیرین پلو، زرشک پلو، آلبالو پلو، ماش پلو، رشته پلو، استانبولی پلو، لوبیا پلو، نخودپلو، کلم‌پلو و عدس پلو اشاره کرد. تنوع غذاهایی که همراه با برنج است محدود به استانهای شمالی ایران نمی‌شود و ده‌ها مورد پلو درست می‌شود، مانند: شوید پلو. جدا از این، تزیینات پلو توسط زعفران و زرشک و همچنین انواع ته دیگ، جزو مشخصات دیگر پلوهای ایرانی است.

  1. پیاز را ریز خرد کرده سپس آن ها را تفت دهید. هویج ها را رنده کنید (یا خرد کنید) سپس آن ها را نیز اضافه کنید و تفت دهید.
  2. گوشت گوسفند را قطعه قطعه کرده و و به پیاز ها اضافه کنید و سرخ کنید. رب را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا خوشرنگ شود.
  3. مغز بادام را کوبیده (یا خلال کنید) سپس برنج و آب گوشت را در آن ریخته مدت 5-10 دقیقه مخلوط فوق را بپزید و در طول این مدت مرتب هم بزنید.
  4. سپس ادویه جات و کشمش را اضافه کرده و مرتب هم بزنید و روی حرارت ملایم بپزید.
  5. وقتی که آب کاملا به مخلوط فوق جذب گردید، گوشت گوسفند را در آن ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید تا خوب بپزد.
  6. با جعفری خرد شده تزیین و سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.