بال مرغ پرتقالی

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
45 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
5 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1200 گرم
بال مرغ
1 ق غذاخوری
روغن مایع
1 ق چایخوری
نمک
1/2 ق چایخوری
فلفل سیاه
2 ق چایخوری
روغن کنجد
1 ق چایخوری
روغن زیتون
2 عدد کوچک
سیر (حبه)
1 ق چایخوری
پودر زنجبیل
2 ق چایخوری
فلفل قرمز
3/4 فنجان
مارمالاد پرتقال
بال مرغ پرتقالی

بال مرغ پرتقالی

پیش‌غذا (به فرانسوی: Hors d’oeuvre) خوراکی است که پیش از وعده اصلی سرو می شوند. پیش‌غذا معمولا کوچک تر از وعده اصلی‌ است و گاهی به جای قاشق و چنگال با دست خورده میشود.

پیش غذا دارای تنوع زیادی در کشور ها و فرهنگ های متفاوت است.

ایتالیا

آنتیپاستو به معنی‌ پیش از غذا است و یک بخش اصلی‌ از یک وعده رسمی‌ غذای ایتالیایی‌ محسوب میشود. پیش غذای سنتی‌ ایتالیایی‌ شامل برش های سرد گوشت، زیتون، گوجه فرنگی، انواع پنیر و روغن زیتون است.

اسپانیا

تاپاس یا پیش‌غذای اسپانیایی به انواع خوراک‌های کوچک حاضری گفته می‌شود که می‌توانند به عنوان مزه در کنار نوشیدنی صرف شوند یا این‌که مجموع آن‌ها به عنوان یک ناهار یا شام کامل خورده شود. تاپاها ممکن است سرد باشند (مثل مخلوط زیتون و پنیر) و یا به صورت گرم سرو شوند (مثل چوپیتوس که ماهی مرکب سرخ‌کرده است). خوراک‌های شبیه به تاپاس را در آمریکای مرکزی بوکاس و در مکزیک بوتاناس می‌نامند.

اسکاندیناوی

گراولکس یک پیش غذای محبوب در شمال اروپا، شامل سالمون عمل آماده در نمک، شکر و شوید است. این پیش غذا گاهی بر روی نا‌ن و گاهی با سیب زمینی‌ آب‌پز شده و به همراه یک نوع سس‌ خردل سرو می‌‌شود.

در این رسپی بال مرغ پرتقالی آموزش داده شده است.

برای تهیه بال مرغ پرتقالی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

  1. فر را با دمای 400 درجه فارنهایت (204 درجه سانتی گراد) داغ کنید.
  2. بال ها را بشویید و با دستمال خشک کنید. آنها را در یک کاسه بزرگ بریزید و با روغن و نمک و فلفل هم بزنید. بال ها را به صورت یک لایه به صورتی که با هم تماس نداشته باشند روی توری فر قرار دهید و توری را داخل تابه بگذارید.
  3. بال ها را 45 تا 50 دقیقه تا زمانی که کاملاً بپزند در فر قرار دهید و بعد از گذشت نیمی از این زمان تابه را بچرخانید. بال ها را از فر بیرون بیاورید و در یک کاسه بزرگ بریزید.
  4. روغن کنجد و روغن زیتون را در یک روغن دان کوچک بریزید و روی شعله نسبتاً کم قرار دهید. سیر و زنجبیل را اضافه کنید و 3 دقیقه بپزید و هم بزنید تا قهوه ای طلایی بشوند. دانه فلفل قرمز و مارمالاد پرتقال را اضافه کنید و 5 دقیقه بپزید و گاهی هم بزنید. سس پرتقال را روی بال ها بریزید و هم بزنید تا کاملاً آغشته شوند و بلافاصله سرو کنید.
  5. نکته: اگر به بال علاقه ندارید می توانید هر قسمتی از مرغ مانند سینه ی آن را یا حتی میگو و گوشت را به این روش و با این سس درست کنید و نوش جان کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.