بادمجان شکم پر

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
45 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
6 عدد متوسط
بادمجان
4 ق غذاخوری
روغن زیتون
10 عدد متوسط
برگ جعفری
4 عدد متوسط
سیر (حبه)
2 عدد متوسط
پیاز
4 عدد متوسط
گوجه فرنگی
1 ق چایخوری
زیره سبز
1 ق غذاخوری
رب گوجه فرنگی
0 به میزان لازم
نمک
0 به میزان لازم
فلفل سیاه
بادمجان شکم پر

بادمجان گیاهی است خوراکی از تیرهٔ سیب‌زمینیان. به نظر می‌رسد که این گیاه بومی هندوستان بوده است.  این گیاه در تمام مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند.

بادمجان باید تازه و کم تخم و جوان بوده و پوست براق داشته باشد و نوع طویل آن از نوع مدورش بهتر است. قبل از پختن باید پوست آنرا کنده و هر بادمجان را چهار قسمت کنند و یا ورقه ورقه نمایند و بر آن ها نمک بمالند و مدت چند ساعت در آب خنک گذارند تا آب قدری سیاه و تیز طعم گردد. این آب را عوض کرده و عمل را تکرار کنند تا مواد سیاه رنگ و مواد نفخ زا و مواد سست کننده در آب داخل شده و با آب دور ریخته شوند. سپس با آب پاک آنرا شسته و از خواص بی نظیر آن استفاده کنند.

این گیاه در پخت غذاهایی مانند کشک بادنجان، خورش بادنجان، دلمه، بادمجان شکم پر، بادمجان شکم پر ایتالیایی کاربرد دارد.

در این رسپی بادمجان شکم پر آموزش داده شده است.

بادمجان شکم پر در خیلی از کشور ها نظیر آذربایجان، ترکیه، ایران و ایتالیا نوعی وعده غذایی محسوب می شود. در ترکیه ممکن است بادمجان شکم پر با برنج و یا گوشت گوسفند تهیه شود. همچنین در ایتالیا با پنیر موزارلا و گوشت چرخ کرده تهیه می شوند.

بادمجان شکم پر را می توان هم به عنوان پیش غذا و هم به عنوان شامی سبک تهیه کرد.

  1. فر را روشن کنید و تا دمای 230 درجه سانتیگراد گرم کنید. سینی فر را با فویل یا کاغذ روغنی بپوشانید و با یک قاشق روغن زیتون کف آن را چرب کنید. جعفری، گوجه فرنگی، پیاز و سیر را ریز خرد کنید.
  2. بادمجان ها را بشویید و پوست آن ها را بصورت راه راه بگیرید. کلاهک بادمجان ها را جدا نکنید. یک شکاف عرضی در بادمجان ها ایجاد کنید.اما مراقب باشید که بادمجان از پشت پاره نشود. کمی نمک داخل شکاف و روی بادمجان ها بپاشید و آن ها را به مدت 30 دقیقه داخل صافی قرار دهید.
  3. با دستمال بادمجان ها را خشک کنید و آنها را داخل سینی فر قرار دهید. سینی را 20 دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده است قرار دهید؛ تا زمانیکه پوست بیرونی بادمجان ها خشک و چروکیده شود. بادمجان ها را از فر خارج کنید و کنار بگذارید.
  4. در این فاصله 2 قاشق روغن زیتون را در ماهیتابه بزرگی بریزید و آن را روی حرارت متوسط قرار دهید. پیازهای خرد شده را داخل ماهیتابه بریزید و چند دقیقه تفت دهید. سپس سیر خرد شده را اضافه کنید.
  5. حدود ده دقیقه سبزیجات را تفت دهید و هرازگاهی هم بزنید تا کاملا نرم شوند. با کمی نمک و فلفل، سبزیجات را مزه دار کنید. سپس گوجه خرد شده، زیره، رب گوجه و جعفری خرد شده را به ترکیب اضافه کنید. سبزیجات را به مدت 5 دقیقه بپزید و هم بزنید تا عطر زیره و سایر سبزیجات بلند شود.
  6. به مدت 5 دقیقه بپزید و هم بزنید تا عطر زیره و سایر سبزیجات بلند شود. حرارت فر را به 180 درجه سانتیگراد کاهش دهید. بادمجان ها را داخل سینی فر بچینید بطوریکه شکافی آنها رو به بالا باشد. با قاشق از ترکیب سبزیجات داخل شکاف بادمجان ها بریزید.
  7. به همین ترتیب تمام بادمجان ها را با مواد پر کنید. باقیمانده روغن زیتون را روی بادمجان ها بریزید. 2 قاشق غذاخوری آب داخل سینی فر بریزید و سینی را به مدت 40 الی 45 دقیقه داخل فر قرار دهید. سپس بادمجان ها را از فر خارج کنید و بصورت گرم سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.