انچیلادا گوشت و لوبیا (مکزیکی)

زمان آماده سازی
30 دقیقه
زمان پخت و پز
45 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
5 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
250 گرم
گوشت چرخکرده
350 گرم
لوبیا چیتی
1 عدد متوسط
فلفل دلمه ای
2 ق غذاخوری
آرد
1 ق چایخوری
فلفل قرمز
1/2 ق چایخوری
پودر سیر
2 پیمانه
پنیر پیتزا
1 1/2 پیمانه
سس قرمز
200 گرم
پنیر خامه ای
1 عدد متوسط
پیاز
0 به میزان لازم
نمک
8 عدد متوسط
نان تورتیا
انچیلادا گوشت و لوبیا (مکزیکی)

انچیلادا (Enchilada) نوعی لازانیای مکزیکی است که پایه آن همان نان تورتیای معروف است که سرخ شده و به دور انواع موادتشکیل دهنده ازجمله گوشت، پنیر، لوبیا، سیب‌زمینی، سبزیجات، غذاهای دریایی و یا ترکیبی پیچیده و با سس چیلی پوشانده می‌شود.

تورتیا نوعی نان نازک پخته شده از آرد سفید بسیار آسیاب شده است. این نان که ماده آن از ذرت نشأت می‌گیرد معموماً به همراه گوشت برای پختن غذاهایی چون تاکو، بوریتو و انچیلادا استفاده می‌شود.

تورتیا از نوآوری‌هایی بود که پس از آورده شدن گندم از اسپانیا به قاره آمریکا هنگام استعمار این منطقه ایجاد شد. سرخ‌پوستان در قدیم برای تهیه تورتیا، ذرت را با دانه‌کوب در کابیله کوبیده و آماده می‌کردند.

تورتیا یا همان نان ذرت به عنوان پایه و اساس بیشتر غذاهای مکزیکی ریشه‌ای مکزیکی، اسپانیایی دارد و در زبان مکزیکی به معنای “کیک کوچک” است و اشاره به چندین نوع غذای مختلف دارد که به همراه آن در مکزیک، اسپانیای و بعضی قسمت‌های آمریکا خورده می‌شود. در مکزیک، آمریکا و حتی انگلستان تورتیلا نانی نازک و تخت است که از ذرت یا گندم به دست می‌آید و در اسپانیا، آمریکای جنوبی، کوبا و پورتوریکو این لغت به معنای یک جور املت است که با سبزیجاتی اعم از پیاز و سیب‌زمینی سرو می‌شود. تورتیلا را گاهی به عنوان نان و معمولا به همراه گوشت برای پختن غذاهایی چونتاکو، بوریتو و انچیلادا در صورتی که با کمی خمیر سیب‌زمینی درست شود به عنوان چیپس با انواع دیپ‌ها مصرف می‌کنند.

انچیلادا یکی از محبوب‌ترین غذاهای خیابانی مکزیک است که آن را هم به صورت ساده و با دیپ چیلی و هم به همراه مواد مختلفی که در آن وجود دارد می‌خورند و تاپینگ‌های آن معمولا پنیر، خامه ترش،کاهو، زیتون، پیازخردشده، فلفل تند، سالسا و گشنیز تازه هستند.

آشپزخانک-انچیلادای گوشت و لوبیا (مکزیکی)-آموزش تصویری

آموزش تصویری انچیلادا گوشت و لوبیا (مکزیکی)

  1. فر را با درجه ۱۷۵ سانتیگراد گرم می کنیم.کف ظرف مناسب فر را با کمی پنیر خامه ایی چرب می کنیم. پیاز را روی گاز داخل تابه بزرگی خرد و سرخ می کنیم. گوشت و فلفل دلمه ای خرد شده را اضافه می کنیم و خوب سرخ می کنیم.
  2. فلفل و لوبیا (از قبل پخته و آماده کرده ایم.) را اضافه می کنیم. در کاسه جدایی آرد را پنیر خامه ای رو مخلوط می کنیم. کف ظرف نصف نان ها رو که تکه های بزرگ بریدیم می چینیم.
  3. نصف مخلوط گوشت و نصف مخلوط پنیر خامه ایی و نصف سس قرمز و پنیر پیتزا را به ترتیب در ظرف پهن می کنیم. یکبار دیگر لایه ها را از نان تا پنیر پیتزا ادامه می دهیم.
  4. برای پختن روی ظرف فویل می کشیم و ۴۰ دقیقه در فر می پزیم .بعد از فر خارج می کنیم، فویل را برمیداریم و پنیر پیتزا را روی غذا می ریزیم و ۵ دقیقه دیگر تا زمانی که پنیر کاملا آب شود در فر میگذاریم.
  5. می توان از سس قرمز استفاده نکرد ولی وجود سس قرمز طعم انچیلادا را دلپذیرتر خواهد کرد. همچنین می توان مرغ را به جای گوشت جایگزین کرد.(مطابق شکل مرحله به مرحله)
  6. نکته: برای تهیه این غذا در روز مهمانی می توان در پایان مرحله 3 روی ظرف را پوشاند و در یخچال تا ۲۴ ساعت نگهداری کرد.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.