آدامس جویدن پوست صورت را چروک می کند ؟

آدامس جویدن پوست صورت را چروک می کند

جراحان پلاستیک هشدار می دهند که آدامس جویدن موجب بروز چین و چروک بر روی پوست صورت می شود.

 

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه اینترنتی “هلث دی”، پزشکان اعلام کردند: بسیاری از بیمارانشان که عادت دارند آدامس بجوند الگوی خاصی از چین و چروک در اطراف دهانشان دیده می شود.

آنها اعلام کردند که آدامس جویدن، تا حدی مسئول بروز این چین و چروک ها است.

به گفته کارشناسان ، به دو دلیل آدامس جویدن می تواند در بروز این چین و چروک ها مشارکت داشته باشد.

اولین اینکه آدامس جویدن باعث استفاده بیش از حد از ماهیچه می شود که این خود موجب بروز چین و چروک در اطراف دهان می شود.

علاوه بر این آدامس جویدن می تواند پرکننده های پوستی را که برای برطرف کردن چین وچروک های پوست به صورت افراد تزریق می شود، جا به جا کند.

آدامس جویدن پوست صورت را چروک می کند ؟

ضدچروک خوراکی

یکی از خواص زیبایی جویدن آدامس این است که چروک صورت را باز می‌کند و دیرتر به این عارضه دچار می‌شوید. شاید به نظرتان عجیب بیاید اما جویدن آدامس باعث حرکت ماهیچه‌های از صورت می‌شود که در حالت عادی بی‌حرکت هستند و فقط موقع غذا خوردن تکان می‌خورند.

حالا نکته احتیاطی در این مورد آن است که مثل هر ماهیچه دیگری، اگر از ماهیچه‌های صورت هم زیاد کار بکشید فرسوده می‌شوند و حتی ممکن است از کار بیفتند و باعث زیاد شدن چروک‌ها شوند، بنابراین هیچ وقت فراموش نکنید که بین جویدن گاه و بیگاه آدامس و جویدن دائم آن تفاوت زیادی وجود دارد.

مراقب چروک بیش از حد باشید!

همان‌طور که گفته شد استفاده بیش از حد از آدامس می‌تواند ماهیچه‌های صورت را اذیت کرده و حتی آنها را از کار بیندازد. درست است که بسیاری از متخصصان درباره خاصیت ضدچروک بودن آدامس با هم اختلاف‌نظر دارند اما برخی حتی به شدت معتقدند که آدامس جویدن چروک‌های صورت را بیشتر  هم می‌کند چون ماهیچه‌های دهان، حرکات یکسان را مدام تکرار می‌کنند و  اگر شما تمام طول روز به صورت عادت‌گونه آدامس بجوید این در صورت شما تبدیل به یک حرکت ثابت شده و می‌تواند کاملا در جهت عکس زیبایی شما عمل کند.

این متخصصان معتقدند انجام فعالیت‌های ثابت و یکسان نه تنها باعث فرسوده شدن ماهیچه‌های صورت می‌شود بلکه می‌تواند چین و چروک‌های آن را هم افزایش دهد.

آدامس جویدن پوست صورت را چروک می کند ؟

حرکات یکسان و تکراری موجب می‌شوند ماهیچه‌ها نتوانند تعادل پوست صورت را درست نگهدارند و با از دست رفتن این تعادل احتمال چروک افزایش پیدا کند. حالا قرار نیست با چنین هشداری شما به کل جویدن آدامس را فراموش کنید.

سرالکس فرگوسن را در سرمربیگری منچستریونایتد یادتان هست؟ او همیشه برای کاستن از استرسش آدامس می‌جوید، البته این توصیه‌ای است که اغلب متخصصان به افراد پراسترس می‌کنند. عوامل ایجاد چروک دور چشم و صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب، بالا رفتن سن و مصرف سیگار است و اگر همه این عوامل را با هم داشته باشید، باید خیلی زود منتظر چروک صورت باشید.

دیدید که در بین این عوامل جویدن آدامس نبود بنابراین می‌توان به این نتیجه رسیدن که تنها استفاده بیش از حد آدامس می‌تواند چروک صورت را افزایش دهد نه مصرف متعادل آن. عادت به استفاده افراطی از آدامس می‌تواند خطوط و چروک اضافه روی صورت ایجاد کند که البته بیشتر از چروک‌های طبیعی که در اثر افزایش سن یا رعایت نکردن مراقبت‌های پوستی نیست.

آدامس جویدن پوست صورت را چروک می کند ؟

کی زیاد است؟

داشتن اندازه در مصرف آدامس می‌تواند پوست را تا حد زیادی در برابر پیر شدن محافظت کند یا روند این فرآیند را آهسته کند.

بهتر است بدانید که اولین ماهیچه‌هایی که هنگام جویدن آدامس درگیر می‌شوند، ماهیچه‌های اطراف دهان هستند. هنگام جویدن قسمت‌هایی از دهان فعالیت می‌کنند که در حالت عادی بی‌حرکتند و خب این واقعیت در مورد ماهیچه‌ها صادق است که با فعالیت منظم، می‌توانند قوی و سفت شوند.

این موضوع کمک می‌کند پوست صورت هم سرجای خودش بماند و کمتر تغییر پیدا کند. اما همان‌طور که گفته شد  درمورد تاثیر جویدن آدامس بر زیبایی بین متخصصان اختلاف‌نظر وجود دارد به حدی که برخی بیماران‌شان را از این کار منع می‌کنند، چون معتقدند جویدن آدامس باعث می‌شود مواد ضدچروکی یا ژل‌هایی که زیر پوست تزریق شده است جابه‌جا شده و باعث بدشکلی صورت شود.

واقعیت این است که هیچ مطالعه مستدلی در این زمینه انجام نگرفته است اما این را هم باید بدانید که همه ماهیچه‌های بدن و از‌جمله ماهیچه‌های صورت برای قوی شدن به فعالیت منظم نیاز دارند. اما اینکه چه مقدار از این کار مناسب است باید گفت اگر چند بار در هفته آدامس مصرف کنید می‌توانید خیال‌تان را راحت کنید که ماهیچه‌های صورت و دور دهان‌تان به اندازه کافی فعالیت داشته‌اند و تاثیر مثبت آن را خیلی زود مشاهده خواهید کرد.  منبع: بیتوته و الو دکتر

آدامس جویدن پوست صورت را چروک می کند

دسته بندی ها: دانستنی های آشپزی

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.